Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Herby od 1 maja 2021 r. uruchamia strefę przeznaczoną do uprawiania bushcraftu i survivalu, o nazwie "Lubocki survival".

Start programu „Zanocuj w lesie”!

      Nadleśnictwo Herby przyłączyło się do programu „Zanocuj w  lesie”. Od 1 maja 2021 roku w naszym Nadleśnictwie zacznie funkcjonować strefa „Lubocki survival”, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby.

 

    Wyznaczona przez Nadleśnictwo Herby, blisko 1500 hektarowa strefa obejmuje swoim zasięgiem lasy pomiędzy miejscowościami Pawełki, Kochcice i Lubockie (dokładny zasięg strefy prezentuje poniższa mapa).

W celu łatwiejszego odnalezienia się w terenie zachęcamy do pobrania aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US (Android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 (iPhone) i skorzystania z warstwy „Mapa Zagospodarowania Turystycznego”.

Przed rozpoczęciem wyprawy, koniecznie zapoznaj się z regulaminem korzystania z obszaru (załącznik poniżej). Pamiętaj, że jedynym miejscem gdzie dozwolone jest używanie otwartego ognia i palnie ognisk znajduje się przy stawie „Brzoza” w oddziale 121 d. Drewno potrzebne do rozpalenia ogniska przynieś ze sobą.

Okresowo w lasach prowadzone są różne prace gospodarcze z którymi wiążą się zakazy wstępu, przestrzegaj tego zakazu! Dodatkowe zakazy wstępu do lasu dostępne są pod adresem https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/

W okresie jesiennym i zimowym odbywają polowania zbiorowe, informacja o nich musi być podana do wiadomości gmin. O terminach polowań zbiorowych dowiesz się z: Obwód 46 – Koło Łowieckie „Ryś” Bielsko Biała – piotr.gamax@wp.pl; Obwód 47 – Koło Łowieckie „Trop” Lubliniec nr tel. 691 970 961.

Zapoznaj się z zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link do zasad bezpiecznego korzystania z lasu www.czaswlas.pl.]

Jeżeli Twój pobyt będzie trwał więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu, konieczne jest napisanie maila zawierającego informacje wymienienione w pkt 5 regulaminu i przesłanie go na adres herby@katowice.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Marcin Gibaszek  tel . 607 350 766, e-mail marcin.gibaszek@katowice.lasy.gov.pl.